Pewno zastanawiają się Państwo dlaczego tort i dlaczego z pieluch ? Otóż będąc wybrana na Matkę Chrzestną zastanawiałam się co mogę podarować maluszkowi aby jeden z prezentów był całkowicie ode mnie Wpadłam na pomysł zrobienia tortu, bo przecież na Chrzcinach bez tortu się nie obejdzie Dlaczego akurat z pieluch? Sami Państwo wiedzą, że pieluchy są zawsze potrzebne szczególnie u takich maluszków. Ciężko natomiast podarować zwykłą paczkę kupioną prosto w sklepie, bo przecież nie wygląda to zbyt estetycznie. Torcik można ozdobić całkowicie wg swoich upodobań. Oprócz dodatków, które ja wybrałam mogą być również grzechotki czy też różne oliwki bądź szampony do ciała

Co potrzebujemy?

 • 46 pieluch
 • Wstążka
 • Celofan
 • Maskotka
 • Gumki recepturki
 • Kawałek kartonu
 • Szampon bądź waciki (jak w moim przypadku)1KROK INa początku potrzebujemy koło z kartonu, które będzie służyło nam za podstawkę.
  2

  KROK II

  Skręcamy 46 pieluch w rulon. Każdą związujemy gumką recepturką.

  KROK III

  Na środku koła kładziemy szampon bądź w moim przypadku waciki dla niemowląt. Posłuży nam za filar
  6

  KROK IV

  Wokół filaru układamy rulony pieluszek. Na początek, w pierwszej warstwie będziemy potrzebować 23szt. Wszystko związujemy gumką recepturką.

  KROK V

  Kolejne piętro będzie składało się z 15 pieluszek, z czego 5 włożonych jest do środka tak jak na zdjęciu poniżej (wszystkie zwinięte razem) a wokół następne 10 szt. Oczywiście związujemy wszystko gumką recepturką.

  9

  KROK VI

  Na końcu będziemy potrzebować 8 pieluszek. Jedna w środku a naokoło niej 7. Nie zapomnijmy związać pieluszek gumką recepturką. Ostatnim krokiem jest związanie wszystkiego wstążkami i udekorowanie dodatkami. W moim przypadku jest to maskotka lwa Razem tworzy wspaniałą kompozycję.

  Dla lepszego efektu można związać wszystko w ozdobny celofan.