Od dawien dawna słonik z wyciągniętą trąbą ku górze symbolizował szczęście. Każdy ma w swojej domowej kolekcji chociaż jedną figurkę. A jeśli nie, zawsze można wykonać słonika z papieru. Tylko jak? Podam Państwu bardzo prosty sposób. Kolory mogą być dowolne, wszystko zależy od inwencji twórczej dzieci i Państwa. Ja osobiście wykonałam słonika w kolorze zielonym.

startCo potrzebujemy?

  • Kolorowe kartki papieru A4
  • Nożyczki
  • Klej
  • Zszywacz i zszywki
  • Oczka samoprzylepne bądź własnoręcznie wykonane.

KROK I
Jak zacząć? Na początku należy zrobić nóżki 🙂 Na czymś ten nasz słonik musi stać 🙂 Dwie kartki A4 dzielimy na cztery części, tak aby każda z nich była w formacie A5.

krok1

KROK II
Każdą z kartek zwijamy w tak zwaną rolkę. Potrzebujemy cztery, tyle ile nóżek ma słonik. Następnie łączymy wszystkie razem zszywaczem, tak jak na zdjęciu poniżej.
krok2

KROK III
Aby wykonać grzbiet słonia potrzebujemy kolejnej kartki A4. Przycinamy ją w ten sposób, aby jej szerokość pasowała do naszych nóżek. Wszystkie części łączymy.
krok4

KROK IV
Nóżki już są, grzbiet mamy. Czas na główkę! Główkę wykonujemy tak samo jak w „kroku II”. Zwijamy w rolkę i przyklejamy na grzbiecie słonia.
krok5

KROK V
To co najważniejsze u słonia – USZY! Uszka wycinamy z papieru w dowolnym kształcie. Przyczepiamy do główki. Nie zapomnijmy o oczkach i sprężystej trąbie! Słonik gotowy!
krok5krok6

Zabawy plastyczne są nie tylko przyjemnością. Kształtują motorykę małą, pobudzają wyobraźnię dzieci, uczą cierpliwości i koncentracji. Wpływają na prawidłowy rozwój Państwa pociech. Zawsze podkreślam, że najlepszą formą nauki z dzieckiem jest zabawa. Bo cóż może być piękniejszego od szczęśliwego Malucha, który nie tylko czerpie wiele radości ze wspólnej pracy ale także doświadcza wielu nowych emocji. Liczę, że papierowy słonik zagości także w Państwa domu 🙂